05.06.2016 - LEONBERGINKOIRIEN ERIKOISNÄYTTELY, 05.06.2016 Tabasalu Viro
Tuomari: Ann-Christin Sultan, Ruotsi
ROP-pentu Lempileijonan Veljeni Leijonamieli & VSP-pentu Cardamine’s Hope Hunter
ROP-juniori Cardamine’s Fresita & VSP-juniori Skjaergaardens Gataumarcel D Mee Moo
ROP Golden Charmer Calix Marvel Girl & VSP La Dolce Luna’s Dream Prince For Me
UROKSET
PENTULUOKKA / PUPPY CLASS 7-9kk
Lempileijonan Veljeni Leijonamieli – KP/1 ROP-PENTU
Booch Zoryanyi Chaklun – KP/2
Cardamine’s Hugh Hamilton – 3
JUNIORILUOKKA / JUNIOR CLASS
Skjaergaardens Gataumarcel D Mee Moo – ERI/1 SA VSP-JUNIORI
Faithful Amigo Eau De Hugo Boss – ERI/2 SA
Angelically Officially The Best – ERI/3
Remus Baltic Leon’s – EH
NUORTEN LUOKKA / YOUTH CLASS
Maxigor Monferrato Rosso – EH
Marko Sidra – puuttui
AVOIN LUOKKA / OPEN CLASS
Khaimas’ Special Sensation – ERI/1 SA Special Prize “The Best Head”
Angelically Nightlight Diamond – ERI/2
Zir Ozzy’s Coffee Kopi Luwak – ERI
VALIOLUOKKA / CHAMPION CLASS
La Dolce Luna’s Dream Prince For Me – ERI/1 SA PU-1 ROP BIS-2 Special Prize “The Best Movement”
Faithful Amigo Maxime Trijol – ERI/2 SA PU-2 BIS-3
Cardamine’s Caribba – ERI/3 SA PU-3 BIS-4 Special Prize “The Best Coat”
Skjaergaardens Profumo Di Abruzzo – ERI/4 SA PU-4
Irtokarvan Prince Osama – ERI
Leo Aureus Kruszyna Virtus – ERI
Kipazin Kiss Of Flames – puuttui
VETERAANIT / VETERAN CLASS
Leonlibe Berkel – puuttui
NARTUT
PENTULUOKKA / PUPPY CLASS 7-9kk
Cardamine’s Hope Hunter – KP/1 VSP-pentu
JUNIORILUOKKA / JUNIOR CLASS
Cardamine’s Fresita – ERI/1 SA JUN-SERTTI ROP-JUNIORI PN-2 > EE JMVA
Skjaergaardens Disney-Cinderella – ERI/2 SA
Skjaergaardens Madeleine De Moo Moo – ERI/3
Faithful Amigo Eau De Prada – ERI/4
Cardamine’s Golden Gucci Girl – ERI
Angelically Once In A Lifetime – EH
NUORTEN LUOKKA / YOUTH CLASS
Zir Ozzy’s Charmed Piper – ERI/1
Zir Ozzy’s Charmed Prue – puuttui
AVOIN LUOKKA / OPEN CLASS
Faithful Amigo Premier Rose Diamond – ERI/1 SA PN-3
Avalanch Of Happiness Zoryanyi Chaklun – ERI/2 SA PN-4 SERTTI
Gina-Maxima vom Spieler Hof – EH
Rekileijonan Ranta-Hiekka – EH
Willeon’s Galadriel – EH
Maxigor MenthePrincess – puuttui
VALIOLUOKKA / CHAMPION CLASS
Golden Charmer Calix Marvel Girl – ERI/1 SA PN-1 VSP BIS-1
Angelically Lucky – ERI/2 SA
Golden Charmer Baywatch Pam – ERI/3 SA
Cardamine’s Miss Daisi – ERI/4
Faithful Amigo Delamain – ERI
Goya Psia Psota – 0
VETERAANILUOKKA / VETERAN CLASS
Aldercy vom Dreiburgenland – ERI/1 SA ROP-VET
Golden Charmer Armelle – ERI/2 SA VET-SERTTI -> EE VETVA
Maxigor Michipicote – EH
KASVATTAJALUOKKA
Faithful Amigo – KP/1 ROP-KASVATTAJA
Angelically – KP/2
Cardamine’s – KP/3 (Caribba, Miss Daisi, Fresita)
Skjaergaardens – KP/4
Golden Charmer – /-
Maxigor – puuttui
Zir Ozzy’s – puuttui